Nijmegen: NEC speelt gelijk tegen Excelsior na late treffer

NEC en Excelsior hebben dinsdagavond 2-2 gelijkgespeeld in een inhaalduel van de Eredivisie. De wedstrijd, die oorspronkelijk werd uitgesteld vanwege de Europese verplichtingen van NEC, zag een late gelijkmaker van Noé Lebreton in blessuretijd, waardoor Excelsior een overwinning misliep.
NEC-trainer Dick Schreuder had zijn opstelling op acht plaatsen gewijzigd ten opzichte van de vorige wedstrijd. Spelers als Bryan Linssen ontbraken, terwijl Tjaronn Chery, Gonzalo Crettaz, Clement Bischoff en Noé Lebreton op de bank begonnen. Bij Excelsior was er slechts één wijziging, waarbij Ilano Silva Timas de voorkeur kreeg boven Aymen Sliti. Nikolas Polster maakte zijn competitiedebuut voor NEC als doelman.
Vroege voorsprong en gelijkmaker
De wedstrijd begon met een vroege voorsprong voor NEC. In de elfde minuut schoot Adam Tahaui vanaf de rand van het strafschopgebied raak met een laag schot in de rechterhoek, waardoor Stijn van Gassel kansloos was. Excelsior liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en creëerde kansen, waaronder een grote voor David Garden. Vlak voor rust was het dan toch raak voor Excelsior. Na een lange pass van Lennard Hartjes, die door Garden werd verlengd naar Irakli Yegoian, kreeg Garden de bal terug en schoot hij raak, wat de stand op 1-1 bracht.

Na de gelijkmaker van Garden gingen beide teams de rust in met een 1-1 stand. In de tweede helft voerde NEC wijzigingen door, waarbij Perr Schuurs en Philippe Sandler in het veld kwamen voor Nuytinck en Monteiro. Excelsior wisselde Bos voor Janssen. Het eerste gevaar na rust kwam van Excelsior, met een kans voor Meissen die op doelman Polster stuitte.
Late treffers en puntendeling
In de 73e minuut kwam Excelsior op voorsprong. Invaller Valentin Sulzbacher, die onlangs overkwam van RB Salzburg, luisterde zijn debuut op met een doelpunt. Na een pass van Sliti schoot de Oostenrijker raak in de rechterbovenhoek, wat de stand op 1-2 bracht. NEC probeerde terug te komen en kreeg kansen, waaronder een schot van Schuurs dat knap werd gered door Van Gassel.

In de blessuretijd, in de 92e minuut, wist NEC alsnog de gelijkmaker te produceren. Invaller Noé Lebreton schoot na een scrimmage voor het doel raak, waardoor de wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Deze late treffer voorkwam een overwinning voor Excelsior, dat tot dan toe mocht dromen van een nieuwe stunt.
Met dit gelijkspel heeft Excelsior na vijf duels tien punten verzameld. De ploeg speelt aanstaande zondag thuis tegen FC Utrecht. NEC speelt zaterdagavond uit tegen hekkensluiter SC Cambuur en reist daarna af naar Turijn voor een ontmoeting in de Europa League met Juventus.
Champions League resultaten
Naast de Eredivisie-wedstrijd werden er ook diverse Champions League-duels gespeeld. Real Madrid begon de groepsfase met een krappe thuiszege van 2-1 op Internazionale. Borussia Dortmund won met 3-2 van Villarreal, waarbij Joey Veerman in de basis startte. Manchester City versloeg FC Porto met 0-2, met een doelpunt van Erling Haaland vlak na rust.
Andere uitslagen in de Champions League waren AEK Athene tegen LASK (1-0), Club Brugge tegen Aston Villa (2-3) en Lille tegen Real Betis (2-3). In de wedstrijd tussen Lille en Real Betis kreeg Ethan Mbappé een rode kaart wegens een elleboogstoot, en scoorde Troy Parrott voor Real Betis.
De Youth League-wedstrijd tussen FC Barcelona onder 19 en Feyenoord onder 19 is uitgesteld naar donderdagochtend 9.30 uur vanwege verwacht noodweer.
In de Saudische competitie heeft Tijjani Reijnders zijn club Al-Qadsiah naar een 3-2 overwinning op Al-Ahli geschoten, waarbij hij twee doelpunten maakte. Al-Qadsiah heeft nu vijftien punten, evenveel als koploper Al-Hilal.
Read Also
Source: nos.nl