Rotterdam: Feyenoord jeugdinvestering werpt vruchten af met twee tieners die zich aandienen

Feyenoord plukt de vruchten van recente investeringen in de jeugdopleiding, met twee zeventienjarige vleugelspelers, Jerayno Schaken en Jivayno Zinhagel, die zich nadrukkelijk melden bij het eerste elftal. Beide spelers, die eerder bij Ajax speelden, hebben de overstap naar Rotterdam gemaakt en tonen nu hun potentieel.
De club heeft de afgelopen jaren bewust talenten van andere opleidingen aangetrokken. Dit beleid heeft geleid tot frustratie bij Ajax, waar jeugdtrainer Stan Bijl eerder al spelers als Tim de Koning en Ilai Grootfaam noemde die via Amsterdam bij Feyenoord terechtkwamen. Voor Zinhagel speelde volgens zijn omgeving meer dan alleen financiële overwegingen; het ontwikkelplan bij Ajax zou niet volledig zijn nagekomen, waardoor hij meer perspectief zag bij Feyenoord.
Twee talenten scoren in de Eredivisie
De investeringen vertalen zich inmiddels naar speeltijd en doelpunten. Zinhagel scoorde onlangs tegen PEC Zwolle, terwijl Schaken eerder trefzeker was tegen NEC. Beide aanvallers vonden ook het net in de Youth League tegen FC Barcelona. Deze prestaties zijn opvallend, aangezien Feyenoord zich hiermee voegt bij een select gezelschap van clubs die in hetzelfde Eredivisie-seizoen twee verschillende doelpuntenmakers onder de achttien jaar hadden.
In het seizoen 2026/2027 hebben Schaken en Zinhagel beiden een doelpunt gemaakt in de Eredivisie. Schaken debuteerde tegen NEC op 17 jaar en 104 dagen en scoorde direct. Een week later maakte Zinhagel, die al eerder debuteerde, zijn eerste Eredivisie-doelpunt tegen PEC Zwolle op 17 jaar en 148 dagen.
Ontwikkeling onder Van Bronckhorst
Trainer Giovanni van Bronckhorst begeleidt de twee talenten zorgvuldig. Ze trainen mee met het eerste elftal, krijgen speelminuten wanneer mogelijk en worden bewust ingezet in de Youth League. Van Bronckhorst benadrukt dat ze nog stappen moeten zetten, maar de ruimte krijgen om zich te ontwikkelen. Het duel met FC Barcelona in de Youth League was volgens de trainer belangrijk voor hun ontwikkeling, waar ze beslissend waren.
De opkomst van deze talenten komt op een gunstig moment voor Feyenoord, aangezien het systeem van Van Bronckhorst sterk leunt op dreiging vanaf de flanken en voldoende spelers rond het strafschopgebied. Dit was duidelijk zichtbaar in de 7-0 overwinning op PEC Zwolle. Met hun snelheid en individuele actie passen Schaken en Zinhagel uitstekend in dit profiel.

Hoewel de verwachtingen hooggespannen zijn, is het belangrijk dat Feyenoord waakzaam blijft voor te grote druk. Beide spelers zijn nog jong, en structureel presteren in De Kuip is een andere uitdaging dan een debuut of een enkel doelpunt. Gjivai Zechiël, een middenvelder, heeft eerder ervaren hoe dun de scheidslijn kan zijn en besefte achteraf dat hij enkele jaren geleden nog niet klaar was voor een vaste rol bij Feyenoord. Wedstrijden spelen en fouten maken zijn essentiële onderdelen van de opleiding.
Het feit dat Feyenoord twee zeventienjarige vleugelspelers heeft die nu al doelpunten maken, biedt een positief vooruitzicht voor de club. Waar de Rotterdamse opleiding jarenlang werd beoordeeld op wat er níét doorbrak, dienen zich nu meerdere talenten aan de poort. De 7-0 overwinning tegen PEC Zwolle toonde de potentie van deze aanpak.
Read Also
Source: fr-fans.nl