Rotterdam viert droomweek voor Jerayno Schaken bij Feyenoord

Jerayno Schaken beleeft een opmerkelijke periode bij Feyenoord, gekenmerkt door belangrijke debuten en doelpunten. De talentvolle aanvaller maakte zijn debuut in de Eredivisie tegen NEC en wist direct het net te vinden. Kort daarna volgde zijn eerste optreden in de UEFA Youth League tegen FC Barcelona, waar hij eveneens trefzeker was.
Zijn vader, Ruben Schaken, die zelf vierenhalf seizoen voor Feyenoord speelde en zeven keer uitkwam voor het Nederlands elftal, is trots op de prestaties van zijn zoon. Ruben Schaken noemt Jerayno “honderd procent beter” dan hijzelf was, een uitspraak die hij naar eigen zeggen al een jaar geleden deed. Hij benadrukt Jerayno’s veelzijdigheid: “Hij kan dribbelen en schieten met rechts en met links, dat maakt hem onvoorspelbaar.”
Indrukwekkend debuut en ontwikkeling
Het debuut van Jerayno tegen NEC was memorabel. Ruben Schaken vertelde dat hij al aan vrienden van Feyenoorder Jordan Bos had aangegeven dat zijn zoon iets bijzonders zou doen. En inderdaad, Jerayno scoorde al na vijf minuten na zijn invalbeurt. Dit maakte hem de jongste scorende debutant ooit in de Eredivisie.
De trainer van Feyenoord, Giovanni van Bronckhorst, merkt op dat Schaken ondanks zijn jonge leeftijd al behoorlijk volwassen overkomt. Van Bronckhorst prees zijn doelpunt tegen NEC en merkte op dat Jerayno na de wedstrijd wel wat ongemakkelijk was toen hij voor de groep moest spreken. Desondanks is zijn gedrag tijdens trainingen en in zijn algemene doen en laten al vrij volwassen.

Van Bronckhorst wil Schaken de ruimte geven om zich verder te ontwikkelen. Hij benadrukt dat het goed was voor Jerayno om in de Youth League te spelen. Samen met Zinhagel was hij beslissend in die wedstrijd, wat als een mooie prestatie wordt gezien voor zowel de Academy als voor het eerste elftal.
Familiegeschiedenis en vaardigheden
Voetbal zit diep in de familie Schaken. De opa van Ruben Schaken was al een bekende voetballer op het hoogste niveau in Suriname. Nu staat de volgende generatie klaar, met niet alleen Jerayno, maar ook zijn broer Kirayno die aan de weg timmert als voetballer. Ruben Schaken begeleidt zijn zoons, maar laat hen hun eigen keuzes maken. Jerayno koos eerder voor Ajax en later zelf voor Feyenoord.
Een van Jerayno’s opvallendste kwaliteiten is zijn tweebenigheid. Hoewel hij oorspronkelijk rechtsbenig is, scoorde hij zijn eerste doelpunt voor Feyenoord met links. Zijn vader zag al vroeg het potentieel om zijn linkervoet te ontwikkelen en oefende eindeloos met hem op het voetbalveldje thuis, waarbij ze dribbelen, scharen, kappen en afwerken met links trainden. Hierdoor kan Jerayno tijdens een dribbel van been wisselen, wat verdedigers onvoorspelbaar maakt.

De weg naar De Kuip was niet altijd gemakkelijk. Jerayno speelde in de jeugd van Ajax, waar hij volgens zijn vader worstelde met de mentaliteit die nodig is voor een profvoetballer, met name op het gebied van gedrag. Na zijn vertrek bij Ajax kwam hij bij sc Heerenveen terecht, waar de rustigere omgeving hem goed deed en hij zichzelf kon herpakken. Deze periode droeg bij aan zijn volwassenwording buiten het veld. Ondanks interesse van verschillende topclubs, koos Jerayno uiteindelijk voor Feyenoord.
De familieband met Feyenoord is sterk, zelfs al komt de familie van Ruben oorspronkelijk uit Amsterdam en was daarmee voorbestemd om Ajax te steunen. Ruben Schaken grapt dat zelfs zijn moeder, die nog steeds in Amsterdam woont, nu juicht voor de Rotterdamse club. Voor Ruben, die zichzelf een Feyenoord-man noemt en in zijn eigen carrière lucratieve transfers liet schieten om in Rotterdam te blijven, maakt de club het verhaal van zijn zoon extra bijzonder. Hij had het gevoel dat zijn zoon eerder een kans in het eerste elftal verdiende en ziet de recente prestaties als een bevestiging van zijn potentieel.
In een gerelateerde ontwikkeling kwam ook middenvelder Sem Steijn ter sprake. Steijn, die de laatste tijd minder speelminuten kreeg, wist ook te scoren tegen FC Barcelona in de Youth League. Van Bronckhorst toonde begrip voor de emotionele reactie van Steijn na zijn doelpunt, gezien de periode waarin hij minder speelde en het feit dat scoren in Camp Nou altijd iets speciaals is voor spelers.
Read Also
Source: fr12.nl